м.Львів
вул.Грунтова ,1
Пн-Пт: с 9-00 до 18-00
Сб-Нд: вихідний
0
0,00 грн

Чим відрізняється ДСП від ДВП

  • 14 августа 2019 13:01:29

ДСП і ДВП – популярні плитні композитні матеріали на основі продуктів деревообробки. Плити мають різну структуру, фізико-механічні характеристики. Хоча вони застосовуються в тих самих сферах (будівництво, меблеве виробництво), але не є взаємозамінними. Щоб правильно вибрати матеріал для конкретних цілей, потрібно чітко уявляти відмінності між ДСП і ДВП.

Що таке ДВП та ДСП

ДВП – деревоволокниста плита, виготовляється з волокон деревної целюлози з додаванням полімерних в'яжучих і гідрофобізаторів. ДСП – деревно-стружкова плита зі стружки різної фракції та смол, клейових сполук.Для виготовлення ДВП тріска, костра очищається від домішок, розпарюється, дробиться, волокна змішуються зі смолами, гідрофобізаторами. З отриманої маси відливається так званий килим, який піддається пресуванню. Пресування може здійснюватися сухим і мокрим методом, від особливостей технології залежить щільність, товщина плити.При виробництві ДСП тріска великої та дрібної фракції, зазвичай хвойних порід, змішується зі смолистими речовинами та іншими добавками, однорідна в'язка маса надходить на формувальні пристрої, а сформовані заготовки – під прес. Після гарячого пресування здійснюється прискорене охолодження в спеціальних пристроях, а потім обрізаються кромки, полотно розпилюється на плити потрібного розміру.

Характеристики матеріалу

ДСП – матеріал середньої щільності, є плити малої щільності (до 550 кг/м3), середньої (550-750), високої (понад 750). Щільність ДВП варіюється в більш широкому діапазоні, від неї залежать і інші характеристики.

  ДСП ДВП
М'які Середньої щільності Напівтверді Тверді Надтверді
Товщина, мм 10-28 8-25 8-25 6-12 2,5-6 2,5-6
Щільність, кг/м3 550-820 200-350  до 850  860-900  950  960-1200
Міцність на згиб, МПа 10-25 2 від 15 47
Водопоглинання, % 22-33     до 40 до 20 12
Теплопровідність, Вт/(мК) 0,1-0,13 0,04-0,07 0,09-0,1 0,1 0,18 0,24
 Найбільш поширені способи обробки поверхонь плит ДСП – шліфування та ламінація. Поверхня ДВП може облагороджуватися нанесенням тонкодисперсної деревної маси, підфарбовуванням, іноді ламінується. Також обидва матеріали можуть облицьовуватися шпоном.

Застосування ДСП та ДВП

ДСП використовують:
  • для корпусів, фасадів, полиць меблів;
  • у будівництві при облаштуванні суцільної обрешітки, сухої стяжки, для виготовлення опалубки, обшивки каркасів.
ДВП різної щільності знаходить своє застосування:
  • м'які плити – для теплошумоізоляції, підкладки під підлогу;
  • напівтверді – для днищ м'яких меблів, задніх стінок корпусних, перегородок, елементів внутрішньої обробки;
  • тверді – для вирівнювання стін, підлоги, виготовлення днищ меблевих ящиків, обшивки щитових дверей, виробництва тари;
  • надтверді – в приладобудуванні, машинобудуванні, для зведення тимчасових споруд.

Висновок

Листи ДСП більш тонкі та гнучкі, ДСП більш товсті та жорсткі. Більшість видів ДВП, крім м'яких (ізоляційних) перевершують ДСП щільністю, міцністю та довговічністю, більш стійкі до вологи. Хоча вони твердіше, міцніше, але через малу товщину та жорсткість не розраховані на значні навантаження, ДСП краще підходить для навантажуваних конструкцій. Теплопровідність обох матеріалів при однаковій щільності збігається. Сфера застосування ДВП ширше за рахунок більшої різноманітності видів. Поверхня обох матеріалів обробляється різними способами, може облагороджуватися, що дозволяє використовувати їх в декоративних цілях.