м.Львів
вул.Грунтова ,1
Пн-Пт: с 9-00 до 18-00
Сб-Нд: вихідний
0
0,00 грн

Як кріпити МДФ накладку на двері

 • 05 июля 2019 16:30:21

Металеві двері відрізняються високою надійністю, стійкі до злому, забезпечують хорошу шумоізоляцію та допомагають зберегти тепло. При всіх перевагах сталевих дверей їх складно назвати естетично привабливими. Якщо мова йде про двері в квартиру, хочеться, щоб вони були не тільки надійними, але і красивими. Один з кращих способів підвищити привабливість дверей - встановити декоративні накладки з МДФ.

Переваги МДФ накладок перед іншими способами обробки дверей

Для обробки броньованих дверей використовують також порошкове фарбування, обклеювання декоративною плівкою, оббивку вінілсшкірою, монтаж накладок з масиву деревини. Але установка накладок з МДФ має ряд переваг в порівнянні з цими методами:

 • для їх монтажу досить ручного інструменту, відсутня необхідність в спеціалізованому обладнанні, яке застосовується для порошкового фарбування, роботи можна провести на місці;
 • на відміну від фарби і плівки, накладки забезпечують додаткову теплошумоізоляцію;
 • МДФ значно міцніший вінілсшкіри, стійкіший до механічних пошкоджень, зносу, розтріскування, покриття зберігає насиченість кольору;
 • доступний широкий вибір дизайнерських рішень (МДФ фарбується, ламінується плівкою, облицьовується шпоном, фрезерується);
 • хоча МДФ панелі - досить дорогий спосіб обробки, вони все ж дешевші натуральної деревини, до того ж, практичніші (водостійкість, стабільність розмірів при коливаннях температур, невибагливість к догляді).

До переваг накладок відноситься безпека для здоров'я. Сполучною в МДФ є природний деревний клей - лігнін, а також карбамідні смоли. Це екологічний матеріал з мізерно малим рівнем емісії формальдегіду, тому накладки можна встановлювати як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони дверного полотна.

Що знадобиться для установки

Перш за все, необхідно виконати заміри і замовити виготовлення накладок, а також придбати фурнітуру. При замовленні накладок потрібно враховувати такі моменти:

 • дверне полотно не завжди є абсолютно правильним прямокутником, його довжина і ширина на різних ділянках можуть відрізнятися. Тому заміри необхідно проводити в декількох місцях, щоб ескіз відповідав реальним розмірам і формі дверей;
 • крім довжини і ширини потрібно вказати бажану товщину накладки. Якщо планується за допомогою фрезерування створити глибокий виразний рельєф, накладка повинна бути товща;
 • дизайн накладки (колір, малюнок, стиль) повинен гармоніювати з дизайном інших дверей в квартирі.

Купуючи дверні ручки, замки, вічка, слід пам'ятати, що після установки накладки (накладок) товщина дверного полотна збільшиться. У разі заміни накладки на нову, аналогічної товщини, підійде і стара фурнітура, якщо вона в хорошому стані.

Крім рулетки для виконання замірів з інструментів, витратних матеріалів знадобляться:

Іноді МДФ накладками декорують прості дерев'яні полотна, в цьому випадку можливе кріплення клейовим методом, з'єднання поверхні попередньо обробляють шкіркою.

Послідовність установки

Двері зняти з петель, демонтувати стару фурнітуру, очистити від забруднень, при необхідності відшліфувати зварні шви, щоб поверхня була гладкою. Полотно укласти на стійкий стіл достатніх розмірів (можна працювати і не демонтуючи полотно, але це трохи складніше).

 1. По периметру накладки виконати розмітку під кріплення, до 3 отворів по ширині, до 5 по висоті. Потрібно стежити, щоб отвори під саморізи не попали на місце установки замка, ручки.
 2. Просвердлити свердлом меншого діаметру наскрізні отвори.
 3. Вибрати фрезою конічні фаски під капелюшки саморізів.
 4. Поєднати накладку з дверним полотном, зафіксувати за допомогою струбцин і шуруповертом вкрутити через підготовлені отвори саморізи, втоплюючи капелюшки.
 5. У місцях посадкових отворів під фурнітуру вибрати фрезою аналогічні отвори в насадці.
 6. Якщо двері обшиваються з двох сторін, аналогічним способом закріпити другу накладку.
 7. Встановити фурнітуру.
 8. Закрити отвори заглушками, використовуючи молоток.
 9. Якщо двері демонтувалися, знову навісити їх на петлі.

Накладки з МДФ дозволяють зробити двері більш красивими, поліпшити їх енергозберігаючі та звукоізоляційні характеристики. Під замовлення можна виготовити накладки потрібного розміру і дизайну. Вони надійні і довговічні, а їх установку нескладно виконати своїми руками, використовуючи мінімальний набір інструментів.