м.Львів
вул.Грунтова ,1
Пн-Пт: с 9-00 до 18-00
Сб-Нд: вихідний
0
0,00 грн

Що таке ДСП

  • 09 апреля 2020 17:34:40

ДСП - це деревно-стружкові плити. Виготовляється методом гарячого пресування. В якості сполучного компонента тут застосовуються формальдегідні смоли.

Технологія виробництва ДСП панелей

ДСП панелі виробляються за наступним алгоритмом:

  1. Підготовка сировини. Зазвичай використовується стружка, тріска, тирса та інші відходи, які отримані при роботі з деревом. Для зовнішніх шарів беруть найбільш дрібну стружку або шліфувальну пил.
  2. Просушка сировини. Сушка виконується в особливих камерах. Причому для різних верств застосовують різні сушарки з певними характеристиками. Потім сировину калібрують за розмірами.
  3. Додавання сполучних компонентів. За допомогою змішувачів кожна стружка покривається сполучною складом. Потім в'язка маса поміщається в формувальну машину.
  4. Пресовка. Вона може виконуватися 2 способами: плоским екструзійним.
  5. Охолодження. ДСП плити охолоджуються за допомогою віялових охолоджувачів. Або ж в особливих камерах.

Потім виконуються фінішні роботи. Так, ДСП підрівнюють і розпилюють на плити потрібних розмірів. Потім шліфують, щоб зробити поверхню рівною. Далі ДСП панелі укладаються на палети і відправляються на зберігання, де вони лежать до 5 діб.

Класифікація ДСП панелей

Після закінчення основних робіт ДСП плити додатково обробляються різними матеріалами. І в залежності від облицювання вони діляться на безліч підвидів:

  1. Ламіновані. Основна сторона покривається ламінатом. Після ламінування підвищується вологостійкість.
  2. Шпоновані. З одного або з обох сторін ДСП покривається тонким шпоном деревини. Наприклад, дуба або ясена. Це дозволяє імітувати структуру дерева, що надає плитам естетичний зовнішній вигляд.
  3. Вогнестійкі. У ДСП додають антипірен. Це спеціальну речовину, яка уповільнює займання і процес горіння.
  4. Водостійкі. Для кращої стійкості до вологи ДСП панелі з'єднуються спеціальним клеєм. Він створений на основі особливих смол з додаванням парафіну. Такі панелі мають зріз зеленого кольору, ніж та відрізняються від стандартного аналога.

Сорти ДСП

Залежно від якості обробки розрізняють наступні види ДСП:

  1. I сорт. Має бездоганні технічні характеристики, однотонний колір. Повністю відповідає стандарту.
  2. II сорт. Має більш глибоку фактуру. Є подряпини і невеликі відшарування країв. В іншому нічим не відрізняється від аналогів 1-го сорту.
  3. III сорт. Виготовляється з кори. Це велика дерев'яна фактура, через що і структура у такого ДСП виходить груба. Такі плити підходять тільки для будівельних робіт.

Для виготовлення меблів, створення гарної продукції або оздоблення інтер'єрів використовують ДСП 1-го сорту. Решта два варіанти застосовуються для оздоблювальних робіт під фарбування або для різних будівельних робіт.

Класи емісії

Всього розрізняють два класи емісії:

  1. Е1. На 100 г сировини міститься до 8 мг смол. Такі ДСП панелі вважаються екологічними. Придатні для обробки житлових кімнат і навіть для виготовлення дитячих меблевих гарнітурів.
  2. Е2. На 100 г сировини міститься до 30 мг смол. Це набагато вище норми. Такі плити зустрічаються рідко, оскільки їх не можна використовувати в житлових приміщеннях.

Фізичні властивості ДСП

ДСП може мати такі характеристики:

  • товщина - від 3 мм;
  • ширина - від 1220 до 2500 мм;
  • довжина - від 1830 до 5680 мм.

Також він буває різної щільності - від 0,5 до 1 г / см ³.

Для приміщень з підвищеним рівнем вологості ДСП не підходить, оскільки сильно розбухає (до 30% від стандартного обсягу).

Застосування ДСП

В основному ДСП плити застосовуються в меблевій сфері. Так, з них можуть виготовляти:

  • кухонні меблі;
  • столи;
  • шафи (звичайні і вбудовані), стелажі;
  • міжкімнатні двері.

Використовується ДСП і в будівельній сфері. Тут його застосовують для:

  • обшивки каркасних конструкцій;
  • обробки кімнат;
  • створення об'ємних елементів для оформлення інтер'єру;
  • вирівнювання підлоги;
  • створення перегородок;
  • виготовлення допоміжних конструкцій.

Також з ДСП панелей виготовляють окремі елементи торгового обладнання.

Як вибрати плиту ДСП

При виборі ДСП плит треба дивитися на їх ключові параметри:

  1. Екологічність. Вона визначається класом емісії. Якщо ДСП буде використовуватися для виготовлення меблів або обробки житлових приміщень - беріть матеріал класу E1. Якщо ж контакт з людьми не передбачений - тоді можна взяти дешевший і менш якісний ДСП класу E2.
  2. Щільність. Найкращим варіантом вважаються ДСП панелі П-3. Вони міцніші і краще тримають вкручені саморізи.
  3. Товщину. Для корпусних меблів підходять ДСП панелі товщиною 16-18 мм. Для стільниць - 19, 22 або 28 мм. Для конструкцій, де не передбачається велике навантаження, можна взяти ДСП товщиною до 10 мм.
  4. Якість поверхні. Бажано завжди брати ДСП панелі 1-го сорту. Вони найбільш якісні і підходять практично для будь-яких завдань. А для обробки під подальшу фарбування або для будівельних робіт можна взяти більш дешеві ДСП листи 2-го або 3-го сорту відповідно.

Також враховуйте, для чого саме буде використовуватися ДСП. Наприклад, для виготовлення кухонних меблів рекомендується брати ЛДСП, оскільки він стійкий до вологи. А шпоновані ДСП панелі знадобляться для шаф або інших меблевих гарнітурів, які будуть стояти на увазі і повинні радувати своїм зовнішнім виглядом.

Висновок

ДСП - найпоширеніший листовий матеріал, який використовується в будівництві, меблевій промисловості та інших сферах діяльності. Має широку класифікацію, що дає можливість підбирати оптимальні за характеристиками панелі для будь-яких завдань. Відрізняється хорошими експлуатаційними властивостями і доступною вартістю, чим і пояснюється його широке поширення