м.Львів
вул.Грунтова ,1
Пн-Пт: с 9-00 до 18-00
Сб-Нд: вихідний
0
0,00 грн

Що таке МДФ

  • 09 апреля 2020 17:11:11

МДФ - цей мелкодісперсная фракція дерева. Є однією з різновидів плит, виготовлених з деревної стружки. Найчастіше використовується при складанні меблевих гарнітурів, але може застосовуватися і для інших завдань. Має унікальну структуру і свої ключові особливості, за рахунок яких відрізняється від ДВП, ДСП та інших аналогів.

Технологія виробництва МДФ панелей

Виготовляється МДФ в кілька етапів:

  1. Підготовка. Спочатку відбирають колоди, які готуються для подальших робіт.
  2. Формування волокон. Після очищення колоди відправляють в Рафінери для подрібнення. Потім їх нагрівають. Під час нагрівання виділяються різні смоли, в т.ч. лігнін, який використовують в якості сполучного речовини. Далі виконується сушка - заготівля позбавляється зайвої вологи і стає однорідною.
  3. Формування плити. Заготівля відправляється в спеціальне обладнання, де з неї вирізують листи. Далі виконується вирівнювання (за рахунок роликів) і попередня пресування, видаляє зайве повітря.
  4. Пресування. МДФ плита проходить через прес і набуває остаточну форму. Потім за допомогою пилки вона розділяться на листи потрібного розміру.

І останній етап - шліфування. Завдяки їй МДФ набуває гладку й рівну поверхню.

Види МДФ панелей

Залежно від способу декоративної обробки МДФ панелі додатково діляться на кілька підвидів:

  1. Ламіновані. На лицьову сторону методом пресування наноситься ПВХ-плівка. За рахунок цього можна імітувати структуру будь-яких матеріалів (наприклад природного каменю). Ламінування підвищує стійкість до світла, вологи і іншим негативним факторам, покращує зовнішній вигляд і продовжує термін служби матеріалу.
  2. Шпоновані МДФ. За допомогою клейковини наноситься тонкий шар шпону. Це робить матеріал стійким до вологи, корозії та розсипання. Також шпонирование надає йому реалістичний вигляд.
  3. Фарбовані МДФ. На поверхню плити наноситься шар лакофарбових матеріалів (вручну або автоматично). Наприклад, емалі або еластичною фарби. Плита набуває стійкість від впливу негативних факторів - але слабку (гірше, ніж у попередніх рішень). Зате за допомогою фарбування можна додати матеріалу будь-який колір.

Застосування МДФ

Найчастіше МДФ панелі купують для виготовлення:

  • кухонних фасадів;
  • стільниць;
  • фартухів;
  • стінових панелей;
  • задніх стінок шаф.

Проводять з них офісну і дитячі меблі, рамкові фасади, також використовують для оформлення інтер'єру кімнат.

Застосовується МДФ і в будівництві - для вирівнювання стін, їх підготовки під фінішну обробку. У цьому плані він вважається прекрасним варіантом, оскільки не має сучків, тріщин і інших видимих ​​ефектів. Також з нього роблять підвіконня і покриття для підлоги.

Застосовується МДФ в авто- і вагонобудуванні. Ще з нього виготовляються всілякі вироби: рекламні вивіски, пожежні щити, складські упаковки тощо.

Як вибрати плиту МДФ

При виборі МДФ листів треба враховувати, для яких цілей вони будуть використовуватися. І, відштовхуючись від цього, купувати відповідне рішення.

Наприклад, для кухонних меблів підходять фарбовані МДФ плити. Вони не бояться вологи і контакту з водою - а цей то, що потрібно в даному випадку.

Для ванни потрібно вибирати ламіновані МДФ плити. Причому ламіновані з двох сторін, щоб вони були захищені від вологи на 100%.

Якщо ж має бути обробка величезної площі - можна взяти стандартні МДФ листи без додаткової обробки.

Також при виборі МДФ дивіться на:

  • форму (квадратна або прямокутна);
  • колір;
  • габарити;
  • вартість;
  • виробника.

І не забувайте про товщину панелей. Товсті плити міцніші та важкі. Їх використовують для опорних стінок, дверей, верхніх поверхонь.

Тонкі плити легше, з ними простіше працювати. Але вони крихкі і підходять тільки для бічних поверхонь.

Способи монтажу МДФ панелей

МДФ панелі можуть монтуватися двома способами:

  • каркасних методом;
  • на клей.

При установці каркасних методом рейки кріпляться на підставу будь-якого типу. Причому без попередньої підготовки. Тобто, вирівнювання стіни, видалення старого покриття - все це не потрібно. Треба лише заґрунтувати поверхню, зробити розводку електропроводки, вивести кабелю і нанести розмітку.

А при установці МДФ панелей на клей вже потрібна ретельна підготовка стіни. Спочатку вона вирівнюється штукатуркою, шпаклівкою, грунтується. Усуваються всі дефекти (ямки, жирні плями та ін.). А потім вже виконуються монтажні роботи з нанесенням клею на зворотну поверхню.

МДФ плити: універсальне рішення за доступною ціною

МДФ панелі - один з найпоширеніших рішень на ринку оздоблювальних матеріалів. Використовуються для будь-яких завдань, починаючи від виробництва меблів і закінчуючи виготовленням складських упаковок або рекламних вивісок.

Випускаються МДФ в широкому асортименті, причому різних видів. Це дає можливість кожному підібрати оптимальний за характеристиками варіант для конкретного завдання.

І найголовніше - стоять МДФ плити відносно недорого. Саме цим і пояснюється їх широке поширення в меблевій промисловості, будівництві та інших сферах діяльності.

Популярні категорії: